Fabryka Pamiątek

Ta sympatyczna inicjatywa to dzieło Moniki, która od kilku tygodni zajmuje się projektowaniem sandomierskich pamiątek z Drogi Św. Jakuba. Muszę powiedzieć, że kiedy weszłam do maleńkiej Fabryki Pamiątek na Rynku w Sandomierzu poczułam się dokładnie tak, jak w typowym sklepiku z pamiątkami w Santiago de Compostela. Sklep jest niezwykły również przez to, że często w pogodne dni pojawia się przy nim student muzyki z gitarą, który pielgrzymował niedawno do Santiago i ciągle jest zafascynowany Hiszpanią. Nie tylko gra i śpiewa, umilając zwiedzanie Sandomierza turystom (i pielgrzymom!), ale także opowiada o swoim Camino.
W Fabryce można już podbić credencjale, pocztówki, uzyskać informacje na temat Drogi, no i zatrzymać się na chwilę w pięknym miejscu.

A Monika pisze tak:

Stempel jest u mnie w sklepie i już się ludzie nim interesują i podbijają, trafiła się parka, która była w Santiago na pielgrzymce autokarowej i jak tylko zobaczyli oznakowanie to weszli, „ostemplowali się” i bardzo byli zdziwieni, że przez Sandomierz wiedzie ta Droga. Jednak świadomość społeczeństwa na ten temat jest mała i trzeba to jeszcze rozpropagować.

Koszulka kosztuje 35 zł, magnesy 5 zł. Można zamawiać, a ja serdecznie polecam i bardzo dziękuję Monice za zaangażowanie. Muszę dodać, że nie jest właścicielem sklepu, tylko pracownikiem i wszystko projektowała dla nas w wolnym czasie.

Możliwość komentowania jest wyłączona.