„Czas Wina” na drodze do Santiago

Ukazał się właśnie najnowszy, bo grudniowo-styczniowy, magazyn Klubu Domu Wina, w którym jednym z wiodących tematów jest pielgrzymowanie do Santiago de Compostela. W środku znaleźć można fakty podstawowe (o których starzy caminowicze opowiadali redaktorom magazynu), kilka opowieści ze szlaku oraz niespodziankę – relację z przypadkowego trafienia jednego z autorów na jakubowe muszle pod Więcławicami i jego wizyty w Więcławicach. Ot, jeszcze jeden przykład na to, że św. Jakub jest patronem zbiegów okoliczności :)

A  jako że jest to czasopismo winiarskie, znajdziecie w środku również opisanie płynnego piękna północnej Hiszpanii oraz kilka przepisów kulinarnych, w tym co zrobić z wnętrzem muszli pielgrzyma :)

Całość świetnie wpisuje się w obchody nadchodzącego Roku Jakubowego, a dla nas radość tym większa, że autorzy artykułów wspominają również o polskich drogach, jako o świetnym początku podróży do Hiszpanii.

A ze swej strony bardzo dziękuję Martusi za dostarczenie jeszcze gorącego egzemplarza, abym mogła go Wam już dziś zaprezentować :)