Kolejne informacje z Drogi Sandomierz-Kraków

Od Mietka Winiarskiego:

Wyznakowaliśmy już Jakubową Drogę właściwie do Wiślicy.
Od Woli Żyżnej (za Szydłowem) to już nie jest uzupełnianie znaków, tylko całkiem nowe znakowanie!!!
Ale żeby to zrobić, musimy najpierw znaleźć najlepszą trasę, potem ją przejść i następnie wytyczyć (pomalować)! To zajmuje sporo czasu jak się chce dobrze to zrobić, a tylko taka praca nas interesuje!
Dzisiaj udało nam się tak poprowadzić trasę ze Szczaworyża do Dobrejwody przez Skotniki Duże. Jak się potem okazało w rozmowach z „wiekowymi” mieszkańcami Skotnik, to tą właśnie drogą od wieków pątnicy z Dobrejwody chodzili na Jakubowe odpusty do Szczaworyża!!! (no to pewno i w drugą stronę także chodzili).
Nie wiem czy uda się nam jeszcze dalej to wyznakować w tym roku (pogoda i wolny czas??!!!), ale to co jest, to już jest właściwie zrobione!!! (a już zauważyliśmy że zdarza się niszczenie znaków szlaku!!!).
Pozdrawiam.

Bardzo dziękuję w imieniu przyszłych pielgrzymów kolegom z tarnobrzeskiego PTTK, Mietkowi, Zdzichowi, Wieśkowi i Markowi. Zrobiliście naprawdę kawał DOBREJ ROBOTY!!!

Przykra informacja o tym niszczeniu znaków, ale wiem od kolegów, że tak jest też na innych Drogach Św. Jakuba w całej Polsce.