POLSKIE ALBERGUE

Albergi na hiszpańskim Camino de Santiago to miejsca szczególne. Pielgrzym oprócz schronienia na noc znajduje w nich często uśmiech przyjaznego gospodarza, wspólnie spożywany posiłek czy pomoc w leczeniu obolałych stóp. Są to miejsca, które odwiedzamy tylko raz, jednak w myślach pozostają na zawsze.

Gdy wrócisz z długiej wędrówki do Santiago de Compostela, usiądziesz przy lampce wina i o swoich przygodach opowiesz bliskim. W Twoich opowieściach nie będzie jednak słowa o polskim albergue, czyli schronisku dla pielgrzymów. W Polsce są ludzie, którzy starają się to zmienić i potrzebują Twojej pomocy.

Trwają prace nad utworzeniem polskiego schroniska dla pielgrzymów na szlaku do Santiago de Compostela. Będą w nim przyjmowani pielgrzymi z całego świata; niezależnie od narodowości, wyznania czy światopoglądu. Jego gospodarzami będą osoby pracujące nad odbudową polskich szlaków świętego Jakuba oraz wolontariusze z różnych krajów.

Do budowy tego miejsca potrzebujemy sporych środków finansowych oraz pomocy wolontariuszy – pielgrzymów. W latach 2010 i 2011 będziemy potrzebowali pomocy osób odpowiedzialnych za pozyskiwanie środków zewnętrznych, współpracę z instytucjami rządowymi i kościelnymi w Hiszpanii, tłumaczenia oraz organizację imprez na szlaku jakubowym. Nieodzowna będzie pomoc sponsorów prywatnych i instytucji.

Jeśli możesz w jakikolwiek sposób pomóc w budowie pierwszego polskiego albergue na Camino de Santiago, skontaktuj się z nami. Odwiedź stronę internetową http://www.mypielgrzymi.com/albergue , gdzie znajdziesz informacje o postępie prac nad budową schroniska.

Kuba Pigóra

albergue@camino.net.pl

www.mypielgrzymi.com

tel. 787130117