Dobre wieści z Krakowa!

W miniony wtorek, podczas wizyty przedstawicieli i sympatyków Bractwa Św. Jakuba z Więcławic w Urzędzie Miasta Krakowa, pan Wiesław Starowicz (Zastępca Prezydenta ds. Infrastruktury Miasta) zapewnił, że otrzymanie zgody na znakowanie Krakowa, zarówno Drogi Małopolskiej jak i Via Regii, jest tylko kwestią dopełnienia niezbędnych formalności i skierował sprawę do wykonania.

Również Biuro Marketingu Turystycznego Miasta, za sprawą pani Grażyny Lei (Pełnomocnika Miasta Krakowa ds. Turystyki) włączyło Drogi Św. Jakuba do strategii promocyjnej  Krakowa, a pierwsze ulotki o szlakach biegnących przez Kraków trafią jeszcze w styczniu na Targi Pielgrzymkowe w Rzymie na stoisko prowadzone przez Miasto Kraków. Biuro zobligowało się również do wykonania tablicy informacyjnej z mapą szlaków jakubowych biegnących przez Kraków i ustawienia jej w okolicach Wawelu.

Jednym słowem – św. Jakub działa! :) O dalszych postępach prac będziemy Was informować na bieżąco.

A w najbliższą sobotę na krużgankach dominikańskich w Krakowie (ul. Stolarska 12) zostanie zaprezentowana wystawa o Drogach św. Jakuba w Europie i w Polsce, przygotowana przez Bractwo św. Jakuba z Więcławic. Będzie ona towarzyszyć wieczornemu koncertowi pieśni do św. Jakuba w wykonaniu Scholi Cantorum Cracoviensis, który będzie miał miejsce o godzinie 18.00 w kapitularzu. Koncert ten, inaugurujący w Krakowie obchody Roku Jakubowego, będzie również okazją do uroczystego przekazania znaku muszli krakowskim dominikanom, których klasztor (a zwłaszcza grób św. Jacka) jest ważnym punktem na krakowskim camino.

Do udziału jeszcze raz wszystkich serdecznie zapraszamy!