Zima

Dostaliśmy pozdrowienia i zdjęcia od Pana Janusza Bojarskiego z Krakowa, tym razem Droga Św. Jakuba – dokładnie Sanka, ok. 30 km za Krakowem.

Ze strony www.camino.net.pl/aktualnosci:

Okres poświąteczny to nie tylko karnawał, ale także czas spotkań mających przy tradycyjnym opłatku zbliżyć ludzi do siebie. Takie spotkanie osób, którym miła jest Droga św. Jakuba, odbędzie się w sobotę, 23 stycznia, o godz. 14:00 w Legnicy, w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym przy ul. Jordana. Ten jeden z obiektów noclegowych na Szlaku “Via Regia” bezpośrednio sąsiaduje z miejscem, gdzie do XVIII w. znajdowała się kaplica i szpital św. Jakuba.

W czasie sobotniego opłatka dolnośląscy “drogowcy” będą mogli odnowić osobiste kontakty, opowiedzieć o planach i zamierzeniach związanych ze Szlakiem w roku 2010, a także posłuchać relacji Marty Białokryty i Kuby Pigóry ze Stowarzyszenia “Przyjaciele Dróg św. Jakuba w Polsce” o ich (trwających właśnie w Galicii, pomimo tamtejszych śnieżyc) poszukiwaniach ewentualnego przyszłego polskiego schroniska na hiszpańskim “Camino”. Spodziewani są także inni goście, ale niech to pozostanie niespodzianką.

Wszystkich – nie tylko Dolnoślązaków – zaprasza SSM Legnica, Fundacja Wioski Franciszkańskiej, Wrocławski Klub Camino i “Przyjaciele Dróg św. Jakuba w Polsce”.

Natomiast zimowe obrazki z Santiago de Compostela TUTAJ